Co navštívit v Římě?

Řím patří mezi nejstarší města Evropy a je i hlavním centrem evropské civilizace. Výhodou je, že se mnoho památek z dob Velké říše římské zachovala, tudíž můžete obdivovat světoznámá místa, která jsou často ve svojí podobě.

Jestliže tedy hodláte navštívit Řím, zvažte, zda si budete chtít pořídit „Roma pass“. Nejlevnější stojí okolo 38 euro, platí 72 hodin na dopravu MHD, dále nabízí zdarma vstup do dvou vybraných muzeí a spoustu slev do dalších institucí.

fontána di trevi

Muzejní blázinec

V Římě se nacházejí historické památky, archeologické naleziště, ale také na své si přijdou milovníci historie, umění, vědy, prostě všeho, co lze vystavit v muzeích a galeriích. V Římě naleznete desítky muzeí v popředí s Galerií Borghese, Kapitolskými muzei či Muzeem moderního umění MAXXI.

Čas na espresso

Jako všude jinde v Itálii, musíte využít činnost místních a udělat si čas na pravé italské espresso. Je jedno zda je ráno, poledne či odpoledne, zastavte se v jedné z místních kaváren nebo pekáren a udělejte si chvilinku oddychu. Hlavně nezapomeňte na to, že v Itálii u kávy espresso neexistuje více variant. Takže žádné piccolo či grande prostě neexistuje, takže v Itálii na toto můžete zapomenout.

Navštivte Vatikán

Řím v sobě ukrývá nejmenší stát na světě – Vatikán. Ten leží přímo v centru města a ze všech stran je obklopen italským územím. Ze začátku při vstupu z Říma do Vatikánu nepoznáte žádný rozdíl, ale například stačí navštívit poštu, kde vám prodají vlastní vatikánské známky. Vatikán je nejnavštěvovanějším místem v Římě a ani se není čemu divit. Chrám sv. Petra je vidět z celého města a vatikánská muzea jsou ty nejslavnější.

bazilika sv. Petra

Jak se dostat do Říma?

Z Česka nebo Slovenska se do Říma nejlépe dostanete leteckou dopravou. Nejlevnější zpáteční letenky Řím stojí kolem 2 500 Kč, někdy můžete sehnat i levnější. Právě větší pravděpodobnost sehnání levnějších letenek se naskytne v pracovní dny, víkendové spoje bývají i dražší. Let z Prahy do Říma trvá cca dvě hodiny.