Nakupování

Jak správně používat teploměr do bazénu

Asi budeme všichni souhlasit, že jen máloco je lepší, než se v horkém letním dni ponořit do chladivé, osvěžující vody bazénu. Koneckonců, i to je důvod, proč jej najdeme prakticky na všech zahradách, ať už u rodinných domů či chat nebo chalup. Koneckonců, jen málokomu se chce mačkat s ostatními lidmi na veřejných koupalištích, ať už přírodních či umělých.

Ovšem k tomu, abychom si koupání skutečně užili, musí mít voda správnou teplotu. Neměla by být příliš studená – v ledové vodě nikdo dlouho nevydrží, nehledě na to, že pro většinu z nás není taková koupel příliš příjemná, ani příliš teplá – v té se prakticky neosvěžíme.

bazen10

Jak ale zjistit, zda ta naše má skutečně požadovanou teplotu, zvlášť pokud náš bazén není vyhřívaný? Pomoci nám může teploměr do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-teplomer. Prakticky se neliší od toho klasického, který používáme k měření vzduchu, ovšem s tím rozdílem, že tento je konstruován k měření teploty vody.

Ovšem k tomu, aby nám poskytl přesné výsledky, je potřeba jej umět také správně používat. Postup, který mnoho lidí praktikuje, tedy nechat jej volně plavat na hladině, nám rozhodně nedá přesné výsledky. Je totiž potřeba dodržovat určitá pravidla.

bazen7

V první řadě je nutné měřit ve stínu. Sluneční světlo vytváří značné rozdíly mezi teplotami, čímž může snadno dojít ke zkreslení měření. Voda by se tak zdála teplejší, než tomu ve skutečnosti je.

Dále je nutné si uvědomit, že pokud máme hlubší bazén, tak není v celém objemu stejná teplota, pokud tedy voda není neustále promíchávána. U hladiny je podstatně teplejší, než u dna. Proto je dobré ji měřit přibližně uprostřed.

V neposlední řadě bychom s teploměrem neměli v průběhu měření příliš hýbat, neboť i to by mohlo ovlivnit celkový výsledek.

Jistě, může se to zdát příliš, avšak věřte, že pokud tato jednoduchá pravidla dodržíte, získáte skutečně přesnou teplotu vody. A to je přece hlavní účel, ne?