Finance

Aby podnikání přečkalo zlé časy

V podnikání mohou panovat v různých dobách různé poměry. Jednou se tu daří, a to klidně i přímo skvěle, a pak se vše může změnit k horšímu. A to nejen v závislosti na tom, jak se jeho provozovatel činí, ale i z mnoha dalších nejrůznějších důvodů. Podnikání totiž může být ovlivňováno ledasčím, a nejednou na něj má dopad i kdeco, co podnikatel sám nemůže ani ovlivnit.

A tak se může lehce stát, že už si na sebe takové podnikání nevydělá. A to je zlé, protože jeho výnosnost je každopádně rozhodujícím důvodem toho, proč se mu někdo věnuje. Bez dosahování zisků nemá žádný byznys smysl.

české koruny

Když se pak nedostává peněz, musí se najít způsob, jak zase dosáhnout ziskovosti. Jenže když se nad tím člověk zamyslí, nejednou sice přijde na to, jak by své podnikání mohl spasit, jenže to se obvykle neobejde bez investic, na které už nejsou peníze. A to ani nemluvě o tom, že než se efekt takových žádoucích změn projeví, je třeba i z něčeho žít.

A protože se peněz nezřídka nedostává, musí se na dobu, než se takové těžkosti překonají, sehnat třeba aspoň nějaká půjčka, kterou by se to všechno dalo ufinancovat. Jistě, půjčka není totéž co využití vlastních finančních prostředků, prodraží se o nějaké ty úroky a poplatky, ale i tak to může být vítaná či přímo nezbytná pomoc.

tisíc korun

Ale nejeden z podnikatelů je v natolik složité situaci, že už si z půjček nemůže vybírat. Musí brát to, co je mu pořád ještě dostupné. A to je nejednou pouze hypotéka bez doložení příjmu. Takováto nebankovní půjčka se totiž poskytuje všem, kteří se za ni mohou zaručit zástavou své nemovitosti a kteří mají z čeho splácet, a to je daleko snáze splnitelné, než dejme tomu jinde vyžadované značně vysoké příjmy a čisté registry dlužníků.

A proto dobře činí ti, kteří v tísni vsadí na takovou nebankovní hypotéku. U té totiž snadno a za výhodných podmínek uspějí. Což nebývá v bankách jisté.