Sport

Lewis Hamilton – objev F1

Lewis Hamilton, velice dobrý jezdec, bojovník a několikanásobný mistr světa, to je jezdec, kterému jeho otec koupil v 5 letech autíčko na dálkové ovládání. To by nebylo nic neobvyklého, ale Lewis Hamilton se ve svých 6 letech objevil s tímto autíčkem v televizi a zúčastnil se závodu. Už v 7 letech bylo jasné, že světu ukáže, kdo vlastně je. Usedl za motokáru a začal se učit. V 10 letech přišlo pro něj jedno velké vítězství, a to vítězství v národním mistrovství motokárových kadetů. Pár let po vítězství se seznámil s velice vlivným člověkem Ronem Dennisovi z McLarenu. v roce 1997 přišel čas na podepsání smlouvy, díky které se rozvíjel talent budoucího mistra světa. 

sport

V roce 2004 Lewis Hamilton přešel do F3, kde se umístil na 5. místě a v ten samý rok s ním začalo testování vozu F1 u McLarenu. Z dřívějších dob už nějaký ten titul měl, a to v evropské sérii F3 a GP2. Pak nastal konečně skok do F1, který se uskutečnil v roce 2007. Přijala ho stáj McLaren-Mercedes, kde jeho týmovým kolegou byl v té době dvojnásobný mistr svět Alonso. Pro mnohé byl nástup Lewise Hamiltona šok, protože se hned ukázal jeho talent. Už od začátku byl vyrovnaný s Alonsem, což nikdo nečekal, a i prvních devět GP skončil na pódiu. Sice mu jeho první titul v F1 utekl o pouhé dva body, ale nevzdal se. 

sport

Další rok přinesl další boj o titul, kde se Hamilton opět držel na vrcholku. V jeho blízkosti byl všem známý Massa a rozhodlo se tak v Brazílii. Ale nerozhodlo se třeba v půlce závodu, ono se totiž o titulu rozhodlo až v poslední zatáčce posledního kola. A tak si Hamilton dojel pro první titul mistra světa v F1. V roce 2009 nebyl McLaren nějak dobrý, a tak musely přijít změny. Formule začala být dobrá až v druhé polovině sezóny, což už bylo pozdě. Až rok 2010 mu dovolil bojovat o titul, ale bohužel se udržel na čtvrtém místě. 2011 byl nejhorším rokem, a když měl možnost v roce 2012 bojovat o titul, protože podával skvělý výkon, tak mu nepřála technika formule a kvůli tomu i časté odstoupení ze závodu. 

Nastalo rok 2013 a přestup do Mercedesu, kde si právem dojel pro druhý titul, a to samé v roce 2015. A od roku 2017 až do roku 2020 se rok co rok stával mistrem světa. V roce 2021 to bylo velice napínavé, ale bohužel mu to vyšlo na pouhé 2. místo. Nyní v sezóně 2022 se nachází na prozatímním 6. místě.