Služby

Prevence onemocnění prostaty

Onemocnění prostaty není nic příjemného. Bohužel, v České republice jim trpí několik desítek procent mužů. Onemocnění prostaty totiž mohou být různé. Od zánětů, které jdou ve většině případů poměrně snadno vyléčit, až po rakovinu prostaty, což už je velmi závažné onemocnění, které může končit i smrtí, pokud se včas nerozpozná a nezahájí se léčba. Bohužel, spousta mužů nedbá na preventivní opatření, která by měla dodržovat, aby těmto nemocím předcházeli a udržovali se dlouho zdraví. Jedním z opatření by měl být například dostatek pohybu. Dostatek pohybové aktivity obecně slouží jako prevence vůči spoustě onemocnění a výjimkou nejsou ani onemocnění prostaty. Snažte se do svého života zařadit dostatek pohybu, pro začátek postačí třeba obyčejná chůze.

zadek

Zaměřte se také na to, co jíte a pijete. Určitě vynechte alkohol, červené a tučné maso, smažené věci. Raději dbejte na to, abyste v jídelníčku měli dostatek vlákniny, libového masa, ovoce, zeleniny a obecně potravin, které jsou bohaté na různé vitamíny a minerály. Důležitý je i dostatečný pitný režim, takže zvolte nejlépe čistou vodu a to 2 až 3 litry denně. Pokud kouříte, přestaňte s tím. Kouření podporuje hodně nemocí, včetně onemocnění prostaty.

Nezanedbávejte také preventivní prohlídky. Ty vás můžou včas zachránit od nějakého vážnějšího onemocnění.

záchod

Pozorujte také na sobě příznaky. Třeba u zánětů prostaty bývají příznaky docela jasné. Většinou se jedná o bolest při močení, časté močení, bolest břicha, zad a můžete někdy i močit krev. Jestli se chcete dozvědět více o zánětech prostaty, podívejte se na článek prostatitida https://www.erectmax.cz/blog/prostatitida/.

Onemocnění prostaty není opravdu radno podceňovat. Dbejte na zdravý životní styl, na prevenci, preventivní prohlídky a pokud budete mít podezření, že je s vaší prostatou něco v nepořádku, obraťte se i hned na vašeho lékaře.