Nezařazené

Udělejte si na zahradě venkovní posezení

Využívat zahradu můžete nejen k pěstování karafiátů nebo různých druhů ovoce a zeleniny, ale také například k relaxaci. K tomu se hodí mít však kvalitní zastřešení, které vás ochrání jak před dotěrnými slunečními paprsky, tak i před dešťovými kapkami.
vánoční výzdoba vesnice

Pergola

Pergola je standardní typ zahradní stavby. Může být připojena k domu a být tak součástí terasy nebo může stát samostatně. Pergoly se dnes vyrábějí z mnoha typů materiálů, ale zdaleka nejpopulárnější jsou dřevo a hliník. Oba materiály jsou velice odolné, i když hliník z logiky věci vydrží přeci jen více a daleko srdnatěji odolává zubu času. Výběr materiálu souvisí nejen se životností konstrukce, ale také s designem. Obecně platí, že dřevo je lepší pro výrobu tradičně vypadajících pergol, hliník je naopak vhodnější pro konstrukce s moderním vzhledem. Není to však pravidlem.
pergola ze dřeva

Altán

Altán také patří společně s pergolou mezi tradiční zahradní konstrukce. Je však mnohem složitější a tím pádem i dražší. I proto nejsou altány tak populární, tedy alespoň ty tradiční. Dnes se dají pořídit i levné typy, které však připomínají více stan než kvalitní konstrukci. Jedná se však o levné a za jistých podmínek i účinné řešení. Je ovšem nutné takovýto altán pořádně ukotvit do země, jinak ho může trochu silnější vítr snadno přestěhovat k sousedům.

Zimní zahrada

Zimní zahrada je spíše novým pokojem než pouhopouhým zastřešení, ale s otevřenými okny a dveřmi je i tak možné užít si nedělní oběd na čerstvém vzduchu nebo jen tak posedět s přáteli. I ty nejlevnější typy zimních zahrad jsou poměrně drahé a pokud máte v domácnosti dva průměrné platy, budete se muset alespoň jedno léto obejít bez dovolené u moře. Jedna absence v Chorvatsku vás určitě nezabije. Za to však můžete mít u domu další místnost, ve které můžete nejen podnikat různé akce, ale zároveň ji využívat třeba k pěstování pokojových rostlin.