Nakupování

Vybíráme garážová vrata

Již při výběru vrat je nutné vše posuzovat nejen z estetického hlediska, ale je třeba vzít v úvahu i ekonomickou a právní stránku věci. Výrobou, prodejem i montáží garážových vrat se zabývá mnoho firem. Je rozumné nejen požadovat certifikaci o tom, že je vše v souladu s českými zákony a normami, ale také vyhledat si třeba na internetu recenze od předcházejících zákazníků.modrý dům s garáží rozsvícená okna
V zásadě je k dispozici několik variant. Klasická křídlová, výklopná, sekční nebo rolovací vrata. Sekční vrata jsou složena z jednotlivých sekcí a vysunují se, zatímco rolovací se rolují do pouzdra pod stropem, ten princip známe třeba z venkovních žaluzií. Jejich volba je dána samotným prostorem garáže.
Pro malé garáže, pro jeden vůz, jsou nejvhodnější křídlová vrata, zvláště v místech, kudy se často prochází. Mohou být opatřena elektrickým pohonem a ovládána dálkovým ovladačem.
Cenově příznivá s možností výroby na míru jsou výklopná vrata, jejich bytelná konstrukce zajišťuje bezpečné používání. Při jejich otevření zabírají pouze místo pod stropem.
Z několika dílů, spojených nad sebou nebo vedle sebe, podle toho, kam se vysouvají, se skládají sekční garážová vrata cena je závislá na jejich velikosti, způsobu otevírání a místa vysouvání. Mají tichý chod, je možné je ovládat dálkovým ovladačem nebo prostřednictvím chytrého telefonu. Jejich použití je vhodné v místech s omezeným prostorem, jsou zateplena a mohou být opatřena dveřmi pro průchod osob.modrá garážová vrata popínavé rostliny
Výhodou rolovacích vrat je jednoduchá instalace bez větších stavebních úprav. Jednotlivé lamely je možné při poškození vyměnit. Ovládat je můžeme mechanicky nebo pomocí elektrického pohonu.
Pro posouzení nabídek je vhodné vyžádat si předběžnou kalkulaci a zkontrolovat, zda jsou v ní uvedeny všechny položky, včetně například spojovacího materiálu a dalších drobnosti.