Co koupit štěněti

Budete si kupovat štěně? Akita inu prodej Kenichia obnáší mnoho starostí. Zkrátka, pes bude součástí vašeho života mnoho následujících let, je tak nutné si celou koupi pořádně promyslet v horizontu několika dalších let. Myslete na to, že situace se může změnit a vy se o psa budete muset postarat i pokud vám ubydou finanční prostředky, budete se muset přestěhovat, nebo se vám narodí dítě – zkrátka úplně za každé situace. Připoutáte si k sobě živého tvora, pro kterého budete středobod vesmíru.

Nicméně pokud jste všechny tyto věci už dávno zvážili a víte o všech rizicích a souhlasíte s nimi, můžete se pustit do výběru kvalitních potřeb pro štěňátko. Tuto fázi taky nesmíte uspěchat a podcenit, přeci jen byste na výběru všech věcí neměli šetřit – vždyť řadu z těch věcí bude pejsek používat mnoho let!

ležící pes

První věcí, kterou určitě musíte pro štěně koupit je vodítko a oboje. Zejména na vodítko si dejte dobrý pozor. Berte v potaz velikost pejska v dospělosti. Vodítko musí být dostatečně pevné, aby až bude pejsek v pubertě a zatahá za vodítko, vám jej nepřetrhl. Zvažte také, zda potřebujete vodítko navíjecí, nebo klasické. U obojku si pak ověřte, že je dostatečně pohodlný a pejska nebude škrtit.

malé štěně

Dále určitě investujte do pořádných misek na vodu a granule. Misky by měli být ideálně z nerezu. Pokud máte navíc myčku, určitě se bude hodit, když je do ní budete moci vložit. Alespoň budete mít misky vždy čisté a bez práce. Také je dobré, pokud mají misky protiskluzovou spodní vrstvu a nedají se převrhnout. Vyhnete se tak neustálému nepořádku kolem misek.

Kromě již zmíněného, budete určitě potřebovat i mnoho hraček – a je úplně jedno, zda zvolíte klasické balónky, nebo nějaké dražší interaktivní hračky. Pejsek si prostě s něčím hrát musí a bude mít jistě radost z každé drobnosti. Nehledě na to, že díky řadě hraček si čistí zuby.