Nakupování

Co koupit štěněti

Budete si kupovat štěně? Akita inu prodej Kenichia obnáší mnoho starostí. Zkrátka, pes bude součástí vašeho života mnoho následujících let, je tak nutné si celou koupi pořádně promyslet v horizontu několika dalších let. Myslete na to, že situace se může změnit a vy se o psa budete muset postarat i pokud vám ubydou finanční prostředky, budete se muset přestěhovat, nebo se vám narodí dítě – zkrátka úplně za každé situace. Připoutáte si k sobě živého tvora, pro kterého budete středobod vesmíru.

Nicméně pokud jste všechny tyto věci už dávno zvážili a víte o všech rizicích a souhlasíte s nimi, můžete se pustit do výběru kvalitních potřeb pro štěňátko. Tuto fázi taky nesmíte uspěchat a podcenit, přeci jen byste na výběru všech věcí neměli šetřit – vždyť řadu z těch věcí bude pejsek používat mnoho let!

ležící pes

První věcí, kterou určitě musíte pro štěně koupit je vodítko a oboje. Zejména na vodítko si dejte dobrý pozor. Berte v potaz velikost pejska v dospělosti. Vodítko musí být dostatečně pevné, aby až bude pejsek v pubertě a zatahá za vodítko, vám jej nepřetrhl. Zvažte také, zda potřebujete vodítko navíjecí, nebo klasické. U obojku si pak ověřte, že je dostatečně pohodlný a pejska nebude škrtit.

malé štěně

Dále určitě investujte do pořádných misek na vodu a granule. Misky by měli být ideálně z nerezu. Pokud máte navíc myčku, určitě se bude hodit, když je do ní budete moci vložit. Alespoň budete mít misky vždy čisté a bez práce. Také je dobré, pokud mají misky protiskluzovou spodní vrstvu a nedají se převrhnout. Vyhnete se tak neustálému nepořádku kolem misek.

Kromě již zmíněného, budete určitě potřebovat i mnoho hraček – a je úplně jedno, zda zvolíte klasické balónky, nebo nějaké dražší interaktivní hračky. Pejsek si prostě s něčím hrát musí a bude mít jistě radost z každé drobnosti. Nehledě na to, že díky řadě hraček si čistí zuby.