Služby

Co se může stát, když zanedbáme pravidelné elektrorevize

Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že jsme se stali prakticky závislými na elektřině. Koneckonců, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, kolik věcí ji ke svému provozu potřebuje, nebo kolik jich bylo s její pomocí vyrobeno. Stačí si jen představit uchovávání potravin v horkém létě bez možnosti uskladnit je v ledničce či v mrazáku.

Zdálo by se tedy jasné, že se o elektrické rozvody budeme dobře starat, aby vydržely fungovat co nejdéle. Tak tomu však v naprosté většině případů není, a to hned z několika důvodů.

elektrikar1

Jedním z nich je fakt, že se už tak jedná o zařízení s velmi dlouhou životností, které příliš údržby nepotřebuje. Mnoho lidí si tedy ani neumí představit, že by se rozbilo.

Tím závažnějším důvodem je však to, že velká část je skryta ve zdech a stěnách, což nám jakoukoliv údržbu prakticky znemožňuje, ačkoliv je fakt, že tak jsou rozvody chráněny před poškozením, a navíc dodatečně izolovány.

To je však důvod, proč mnoho odborníků doporučuje nechávat provádět pravidelné elektrorevize. Ty mají za cíl odhalit i drobné poškození dřív, než způsobí nějaký problém. To se zdá pochopitelné, ovšem většina lidí tyto prohlídky zanedbává, především proto, že je za ně potřeba platit.

elektrikar2

Jen málokdo si totiž uvědomuje, co by se mohlo v případě, že se něco pokazí, stát. Tím nejsamozřejmějším nebezpečím je rána elektrickým proudem. V nebezpečí jsou zde především děti a domácí zvířata. Ti všichni jsou totiž přirozeně zvědaví, a tak je pravděpodobnější, že se dostanou do problémů.

Dalším, velmi častým následkem poškozené elektroinstalace bývá požár. O tom, jaké škody může snadno napáchat nejen na našem majetku či dokonce životech, ale také na majetku a životech našich sousedů, asi není třeba hovořit.

Je tedy jasné, že se pravidelné prohlídky nevyplatí podceňovat. Jednoho dne nám totiž mohou bez nadsázky zachránit život.