IT

Informatika je budoucnost

Odvětví informatiky patří v dnešní době mezi velmi oblíbené a vyhledávané zaměstnání. Tedy pokud máte zkušenost v tomto oboru neváhejte a rozjeďte svou kariéru. Profese IT je velice oblíbená a taky žádaná. Jedná se o velice perspektivní obor, který má obrovský potenciál do budoucna. Kdyby někdo nevěděl co zkratka IT znamená, jedná se o obor informační technologie. Jedná se o tak významný obor, který se dá uplatnit ve všech možných odvětvích firem a podnikání. Jedná se spíše o technický obor díky kterému se v informatice zabývá nejen sběrem dat, ale také novými informačními procesy, ale také tvorbou, zavádění procesu a samozřejmě daty.

programování

Je to velmi rozsáhlý obor, kterému se spíše věnují muži, ale najde se samozřejmě i několik IT specialistek. Pokud by Vás tento obor zajímal můžete ho znát i v podoborech v podobě grafiky, programování nebo tvorbou webových stránek. Samozřejmě i existují střední školy, které se přímo zabývají informační technologiemi. Samozřejmě střední školou to nekončí a je možné studovat jak Brně i V Praze na vysokých školách informatiku. Tak zvaným ajťákem se můžete, ale i stát po úspěšném absolvování kurzu informatiky. Proto pokud se úplně nevidíte sedět po střední škole na další roky v lavici je toto pro Vás vhodná možnost. 

IT

Chcete pomalu propadnout do tajů informatiky? Tak je důležité se naučit programovat. Je to alfa a omega tohoto oboru. Existuje mnoho různých programů, kde se to nejlépe naučíte. Ať už se jedná o Python, Java nebo třeba JavaScript. Měli by to být programy, které tě posunout více do světa informatiky. Po jejich zvládnutí se můžeš těšit na zářnou kariéru v oboru informatiky. 
Kde hledat práci v oboru informatiky?
Tak jak jinou práci je i tuto možnost hledat na úřadu práce, ale také třeba v různé inzerci v novinách , časopisech. Velmi se osvědčuje hledat přímo v sekci kariéra na stránkách různých firem. Velmi oblíbené je teď i dávat nabídky práce na sociální sítě, protože tam lidé tráví nejvíce volného času.