Sport

sport postupem života člověka

Před naším letopočtem starověcí Řekové oslavovali sportem své Bohy. Začínali zapálením ohně sluncem na hoře Olymp, a tím začali olympijské hry. Každý z účastnících přijíždějících sportovců z vzdálených míst Řecka byl oslavován lidem. Dnešní olympijské hry nejsou o moc rozdílné, kromě myšlenky oslavování bohů. Už malé děti jsou podporovány sportu hlavně kvůli zdravotním výhodám.

dítě sportuje

Každý rodič se rozhoduje jinak, někteří z jednoduchosti volí svého kluka poslat na fotbal nebo holku na gymnastiku, jiní zase volí naprosto neobvyklé sporty. Většinou je podporují sportovat už okolo 5 let, aby postupem času získali sportovní nadání. Další výhodou je, že jim to bude bezpochyby přínosné pro jejich zdraví. Každý rozumný člověk ví, že sportem člověk zůstává fit a má větší radost do života. Problém může nastat při dospívání, když už pár let trénují jeden a ten samý sport je to pro ně nepříjemné opakování až to může vyústit v nechuti ke sportu. Tehdy to dávají rodičům výrazně pocítit. Při naprosté nechuti ke sportu dítě většinou chodí pryč, třeba s kamarády ven místo hraní fotbalu. Pokud to rodiče zjistí, je z toho průšvih. Pokud se nevyřeší ihned, pak to končí ukončením docházky sportovního klubu.

dospělý sportuje

V dospělosti se jejich chuť ke sportu může vrátit ba naopak. Opačně tomu bývá u lidí, kteří nebyli od mala učeni ke sportu. Ti, se například ke sportu nově obrací kvůli jejich problémům se zdravím nebo při potřebě hledání nového smyslu života. Lidé s obezitou dokáží též najít odpověď, jak zhubnout, ale ne každému to dochází. Ti, kteří z jakýkoliv důvodů odporují sport, vidí možnost v lécích, které nemají jinak velkou účinnost nebo se snaží hledat odpověď na různých pochybných webových stránkách. Lidé provozující sport dlouhodobě, jsou živým důkazem, že sport je dokáže udržet fit a zdravé fyzicky i psychicky.