Životní styl

Jak poznat, že je náš životní styl nebezpečný?

Jen málokdo si to chce přiznat, avšak není pochyb o tom, že některé ze současných populárních životních stylů mohou být i nebezpečné. Problém je navíc v tom, že si ona rizika lidé často vůbec neuvědomují, dokud není pozdě. Pokud však chceme žít dlouhý, spokojený život, nezbývá nám, než se realisticky podívat na to, jak žijeme. Je také potřeba si uvědomit, co vše naše tělo i mysl potřebují, aby dokázali dlouhodobě bez problému fungovat.

 

práce dnes vyžaduje velké soustředění

 

V první řadě je to samozřejmě strava. Koneckonců, nadarmo se neříká, že jsme to, co jíme. Měli bychom mít především bohatou a pestrou stravu, nejlépe domácí. O tom, že by měla být uvařena z kvalitních surovin, asi není třeba dodávat.

 

To však v mnoha případech představuje problém. V dnešní době totiž zaměstnaný člověk často nemá čas, aby si vařil, a ani chuť, když se vrátí unavený domů z práce. Kvalitní restaurace jsou drahé, a tak nezbývá mnohdy nic jiného, než sáhnout po nejrůznějších náhražkách a instantních pokrmech. Přesto bychom se měli snažit dodržovat správný jídelníček, kdykoliv to bude možné.

 

zdravotní následky na sebe nenechají dlouho čekat

 

Dále je to přiměřená míra pohybu. To dříve nebyl problém, avšak dnes, kdy má mnoho lidí sedavé zaměstnání, se nehýbeme ani zdaleka tak, jak by bylo potřeba. Je však také potřeba přiznat, že většina z nás přijde domů ze zaměstnání unavená a je ráda, že si může sednout. O víkendu pak většinou děláme potřebné domácí práce, na které není přes týden čas.

 

Problémem je také přebytek mentální situace. V podstatě nutíme náš mozek, aby se neustále na něco soustředil, ať už v práci nebo i při cestě nebo doma, kdy se pohybujeme na sociálních sítích, posloucháme hudbu nebo máme puštěnou televizi. Toto vše nás ničí mnohem více, než je většina ochotna si připustit. Samozřejmě, změnit staré návyky je těžké, a mnohdy se k nim po krátkém pokusu vrátíme. Věřte však, že na to mnoho z nás doplatí. A nebude to hezký pohled.