Služby

Kdy je nejlepší čas k návštěvě ortodontisty?

Ačkoliv není nutné mít doporučení od vašeho praktického zubního lékaře, abyste mohli navštívit ortodontistu, je dobré se s ním poradit. Zubař, ke kterému chodíte vy, nebo vaše dítě už léta zná vaši celkovou zubní anamnézu a doporučí vám odborníka, kterého potřebujete. Mějte také na paměti, že tato dvě odvětví zubní péče na sebe do značné míry navazují a spolupracují spolu. Ortodontisté a zubři vždy usilují o dosažení optimálních výsledků pro vás nebo vaše dítě.Barevná rovnátka
Svou první návštěvu můžete absolvovat na specializovaném pracovišti ortodoncie , kde vás uvítá tým odborníků. Obecně se doporučuje návštěvu provést v případe, když máte obavy, že vaše zuby jsou křivé, máte problémy se skusem nebo jiné problém, které se týkají tvaru zubů a čelistí.
Pokud chcete nechat vyšetřit vaše dítě, první návštěva se doporučuje kolem věku 7 let. V tomto věku je obvykle možné zjistit, zda budou potřeba rovnátka nebo jiná nápravná ošetření. Jelikož se v tomto období zuby a čelist rychle vyvíjí, je léčba mnohem rychlejší a účinnější. Taktéž může odborník poradit v případě, že si dítě ještě cucá palec nebo si tlačí jazykem o zuby.
I v případě, že jste již dosáhli dospělosti, je dobré zajít na vyšetření, máte-li pochybnosti o tvaru a růstu svých zubů. Nikdy není pozdě na nápravu vašeho úsměvu. V nabídce je již mnoho možností, jak dát vašim zubům ten správný tvar. Od kovových rovnátek, přes bezbarvé až po neviditelná.Křivé zuby
A proč vlastně zajít k ortodontistovi? Existuje mnoho důvodů. Jedním z nich je dobrý pocit z rovných zdravých zubů, který vylepšuje vaše sebevědomí. Křivé zuby kazí úsměv a vy si jej při každé vtipné situaci musíte zakrývat. Dalším důležitým důvodem jsou problémy se žvýkáním nebo mluvením.
Většina lidí po čase přijde na to, že výsledky léčby jsou velmi příjemné. Díky tomu, že jsou zuby rovné, se najednou začnou usmívat na celé kolo a navíc se i zjednoduší každodenní čištění.