Nakupování

Když ohřívat vodu, tak přírodně a úsporně

Léto je již skoro v plném proudu a vy se už těšíte, až konečně smočíte celé tělo a vykoupete se ve svém zahradním bazénu? Pokud se již nemůžete té pohody na své zahradě dočkat, pak možná záhy zjistíte, že voda není tak teplá, jak byste si přáli. Nyní přichází na řadu otázka, jak vodu ohřát, co možná nejrychleji avšak co nejlevněji? Možností, jak ohřát vodu do příjemných teplot, je hned několik:
hotelový bazén.jpg
Elektrická topení – poněkud větší investice, která se vyplatí jenom komerčním koupalištím a podobným místům
Teplou vodu již napouštět – nevhodné, neboť voda v bazénu teplá nevydrží a samo o sobě je to velmi drahé
Solární plachta – ideální řešení, které vás bude stát nějaký peníz pouze na začátku, o vše ostatní se již postará příroda
Jak můžete vidět na zobrazených třech možnostech, nejste nijak omezeni. Je však důležité umět si vybrat takovým způsobem, abyste s výběrem byli opravdu spokojeni. Proto promyslete, co vlastně od této záležitosti chtít, a následně vyberte.
čistá voda.jpg

V čem je solární ohřev tak skvělý?

Základní rozdělení způsobů ohřevu vody v bazénu jste si již mohli pročíst. Možná vás však zajímá, proč je solární plachta na bazén tak atraktivní volbou. Inu, jedná se o báječnou věc především z hlediska provozních nákladů, ekologie a celkové jednoduchosti. Přeci jenom plachtu stačí přetáhnout přes vodní hladinu tak, aby se povrch plachty dotýkal samotné hladiny. Následně stačí, aby svítilo slunce, které se svou energií postará o ohřev vody. Je zřejmé, že tento princip skutečně funguj, ale je nutné uvědomit si jednu věc – vodu je možné tímto způsobem ohřát jen o několik jednotek stupňů.
Když však sečtete všechny výhody a nevýhody, vyjde vám z toho jednoznačné řešení, a to takové, že tento prvek je zajímavou investicí s dlouhodobým významem, úsporami a dalšími důvody, proč tento prvek pořídit.