Služby

Nastavte si dietu podle čísla BMI

Tělesná hmotnost může s člověkem hodně zamávat, obzvláště pokud s ní nejste spokojení. Jenomže kdo určí, jestli už jsme obézní nebo máme jen malou nadváhu? Co když se nám naše postava nelíbí a myslíme si, jak jsme tlustí, ale opak je pravdou a třeba máme ještě běžnou neboli normální váhu na náš věk a tělesné dispozice? Právě z těchto důvodů se vypočítává hodnota BMI. Stačí zadat do tabulky pár základních údajů jako je pohlaví, hmotnost, výška postavy a rok narození. Jakmile víme výsledek, tak si můžeme určit, kolik budeme hubnout.

zelené lístky jídlo

Na určení diety je dobré znát vlastní BMI Bmikalkulacka.cz. Co tato zkratka znamená? BMI značí body mass index neboli ukazatele naší váhy. Jedná se v podstatě o jakési číslo, které nám samo o sobě toho moc neřekne, ale jakmile jej porovnáme s tabulkou, tak můžeme zjistit zajímavé informace, například to, jestli nejsme podvyživení, jestli máme malou nadváhu, větší nadváhu nebo obezitu či jaký stupeň obezity, zdali je to první nebo druhý či extrémní. A právě výsledné číslo nás mnohdy přesvědčí o tom, že musíme s naším tělem už něco začít dělat. Pro mnohé je tento ukazatel tou poslední kapkou, díky které si uvědomí, že musí shodit nějaké to kilo.

miska s ovocem

Na základě tohoto ukazatele můžete zjistit, jak moc chcete hubnout, zdali potřebujete větší nebo menší změnu jídelníčku a svého životního stylu.

Není to jenom o dietě, ale o kompletním životním stylu, i ten musíte trochu změnit. Dietu si nastavíte během krátké chvíle. Inspirací může být velice známá a celosvětově proslulá keto dieta, u které jíte mnoho bílkovin a proteinů a vyhýbáte se sacharidům, cukrům a tukům.

Jídla si můžete zakoupit již předem připravená na celé týdny dopředu. Chutná, zdravá a především vyvážená strava bohatá na vitamíny, minerály a tělu prospěšné látky. Nemusíte se obávat, že byste při dietě strádali nebo zcela hladověli, jenom je potřeba dodržovat veškerá pravidla, aby vše mohlo účinkovat a začít působit.