Nezařazené

Nejlepším receptem je snažit se nevěře předejít

Postihl vás ten nepříjemný okamžik, kdy jste zjistila, že váš partner vás podvádí. Neexistuje univerzální recept, který vám řekne, jak se s tímto faktem vyrovnat, máme však tipy, které vám pomohu se z toho dostat. Chce to hlavně nasávat pozitivní energii, chodit mezi lidi a snažit se celou záležitost hodit za hlavu.

Nejlepší lék je prevence
Nejlepším receptem je snažit se nevěře předejít. Během dlouhodobého vztahu je důležité respektovat přání a názory partnera, na druhou stranu vztah vyžaduje také jistou míru kompromisů. Pokud se vám ve vztahu něco nelíbí, řekněte to a snažte se s partnerem najít společné řešení, které bude vyhovovat oběma.

Co dělat, když k nevěře dojde?
Pokud odhalíte partnerovu nevěru, máte několik možností, jak se vztahem naložit a jak se pokusit s touto záležitostí vypořádat. Každý je jiný, takže neexistuje univerzální způsob, který bude fungovat na všechny. Musíte si také uvědomit, že je to běh na dlouhou trať. Pokud například partnerovi odpustíte, důvěra v něj se bude budovat od základů znova a chce to tedy čas.

·         Odpustit. Pokud se například jednalo pouze o výjimečnou situaci a partnera jeho čin mrzí, můžete mu zkusit odpustit. On ví, že to nebude jen tak a vy víte, že to stejně bude bolet. Ale pokud jej opravdu milujete a nechcete o něj přijít, určitě to stojí za zvážení.
·         Pomsta není řešení. Určitě se nemstěte. Kamarádky vám možná poradí, ať ho donutíte žárlit, ať si svou chybu lidově řečeno „sežere“, ale ve výsledku tím zraníte jen sama sebe.
·         Komunikace je lidský dar. Snažte se o celé situaci společně mluvit. Ze začátku to bude velmi těžké, neboť zřejmě partnera nechcete mít ani na očích, ale po určité době můžete spolu přijít k nějakému řešení.

Život jde dál
Většina vztahů, které zažily nevěru, skončí, ale nebojte se – váš život tím rozhodně nekončí. Rozchod kvůli nevěře je mnohem horší než obyčejný rozchod, protože obvykle partnera stále milujete a nedokážete pochopit, jak vám něco takového mohl udělat. Jako se vším – chce to čas. Je to sice klišé a řekne vám to každá kamarádka, ale je to skutečně tak.

Choďte ven, do společnosti, najděte si nové zájmy, o svých pocitech si s někým povídejte a rozhodně se neuzavírejte do sebe. Později běžte na rande, protože to, že vám jeden zahnul, neznamená, že už nemáte právo na lásku a že všichni jsou stejní.