Nakupování

Potřebujete bezpečně přepravit zboží? Žádný problém!


Přepravní palety se nejčastěji vyrábějí ze dřeva. Je možné setkat se i s plastovým provedením přepravních palet. Dřevěné palety však lze opravovat – navíc šetrně k životnímu prostřední a dřevo se dá tepelně ošetřit tak, aby mělo ideální vlhkost a ochranu proti škůdcům. Není tedy třeba se dřevěných palet bát. Naopak, jsou nejpoužívanější.

Dále se vyrábí kovové palety anebo také Gitterboxy. Gitterboxy jsou skvělé pro svou vlastnost „stohovatelnosti,“ což v podstatě znamená ve schopnosti kupení se na sebe. Mají také vysokou nosnost.polena, špalky

Pokud na sebe rovnáme dřevěné palety do výšky, je většinou potřeba použít speciální paletové ohrádky, které chrání palety tak, aby se daly vesele kupit do co největší výšky bez rizika poškození palet nebo dokonce samotného zboží.

Gitterboxy mají tyto schopnosti vrozeny, jsou totiž vyrobeny většinou z ocelových plechů, zpravidla jsou pak jejich boční části opatřeny pletivem. Navíc dobře brání odcizení zboží a velice účinně jej chrání před mechanickým poškozením.

Nejčastější rozměry přepravových palet a gitterboxů jsou 1200 x 800 milimetry. Pokud se nejedná o standardizovanou euro paletu, je tyto rozměry možno dle potřeb samozřejmě http://www.in-pocasi.cz/meteostanice/mapa.php měnit (například v případě tolik oblíbených atypických palet).

Změna výšky, délky nebo nosnosti palet se používá zvláště v případech přepravy zboží, které má atypické rozměry, a přesto je třeba jej přepravit pohodlně, rychle a bezpečně.palety dřevěné

Pokud používáte dřevěné palety, je ideální je tepelně ošetřit a dřevo tak řádně prosušit, aby samotná paleta výsledně mnohem déle vydržela. Tento proces tepelné úpravy zároveň minimalizuje možnost toho, že by se Vám do palety dostali nějací škůdci (nejčastěji by se tak mohlo stát právě ze zárodků, které ve dřevě mohou docela pohodlně přežívat. Vysokými teplotami se však spolehlivě zničí).