Životní styl

Přestaňte s kouřením

Věděli jste, že až 70 % kuřáků chce z kouřením skoncovat? Hlavním důvodem ale většinou bývají finance, ale je důležité nezapomínat na ten nejdůležitější důvod, a to je naše zdraví. Dále myslete na to, že pro skoncování s cigaretami se nemusí rozhodovat pouze začátkem roku, ale můžeme se rozhodnout kdykoli. Přinášíme Vám pár benefitů, které vám mohou ulehčit v rozhodování a navždy se zbavit tohoto zlozvyku.

U zuby trpí nikotinovým kouřem.

Pozitivní vliv na naše tělo

Je to trochu ohrané klišé, ale zároveň trochu i kamenná pravda. Představte si, že se Vám najednou bude lépe dýchat a nejen to, bude se vám lépe chodit, sedět, dokonce i spát, dále se velmi sníží šance, že byste měli syndrom studených noh. Pokud skoncujete s kouřením, tak již 20 minut po poslední cigaretě se vám sníží tlak na normální hodnoty a během pár hodin se vaše tělo začne lépe prokrvovat. Dokonce, když vydržíte týden bez cigarety, tak se riziko infarktu sníží na polovinu ve srovnání s počátečním stavem.

Čistota

Již nebudete cítit kouřem, vaše nehty nebudou žlutého odstínu, konečně parfém, který jste si koupili vynikne a vy budete sálat voňavým nádechem, nebudete již připomínat doby, kdy jsme se vraceli ze zakouřené hospody. Záreń si představte tu nádheru, když při úsměvu neukazujete žluté zuby.

Víte kolik prokouříte?

Finance

Nesmíme zapomenout i na peníze. Určitě jste si všimli, že za posledních 10 let cena vzrostla skoro o 90 % a bude ještě vyšší. I když vykouříte krabičku týdně, tak za rok jste chudší bezmála o 6000,-, ale většina z vás jistě vykouří ještě víc. Zkuste se nad tím zamyslet.

Pokud Vám ani tyto důvody nestačili, stačí si vyhledat na internetu plíce kuřáka a věřte, že to opravdu není moc hezký pohled a představa, že něco takového si sami způsobujeme je více než děsivá

Pár slov na závěr.

Ať už jste ve fázi přestávání, na jejím začátku, nebo o tom pouze uvažujete. Nezapomeňte, že jde hlavně o pevnou vůli, ale zase je důležité se tolik netrápit, když jednou neodoláme a selžeme. Prohraná bitva přece nemusí být nutně prohranou válkou.