Nakupování

První krůčky dítěte

Každý rodič si projde fází, kdy své dítě učí chodit. K prvním krůčkům se vyplatí koupit chodítko, protože s ním půjde celý proces mnohem snadněji.

První krůčky dítěte

Užitečné rady

Řada rodičů má zvyk své dítě porovnávat s ostatními dětmi, což není vždy dobré, protože každý potomek má své tempo vývoje a není rozhodně dobré na něj tlačit. Vše se postupně vyvíjí, takže to není tak, že by se dítě jeden den plazilo po zemi a hned druhý běhalo a řádili po celém domě. Pro nás je nyní důležitá fáze okolo osmého měsíce, protože zde se děti začínají vzpřimovat snaží se začít chodit. Ze začátku to spíš vypadá tak, že se chytá nábytku a různých věcí, protože opřením získá větší stabilitu a chůze je tak mnohem snadnější.

chůze dítěte

Teprve svět objevuje a zkouší chodit, takže ne vždy to úplně vyjde, což znamená sem tam nějaký pád. Abychom se nemuseli obávat zranění, tak raději dejte pryč nebezpečné předměty. Většinou první chůze začíná okolo jednoho roku, a ještě pár další měsíců trvá, než se zdokonalí. Někdo říká, že je dobré dítěti pomáhat a jiný zase, že bychom jej měli nechat ať si poradí, takže musíme tohle rozhodnutí zvážit.

Užitečný pomocník

Při chůzi je bezesporu důležitá stabilita, kterou děti při učení chůze ještě nezvládají a teprve ji trénují. Samozřejmě to nějakou dobu trvá, přičemž musíme počítat s tím, že než se dítě naučí plynule chodit, tak to obvykle trvá několik měsíců. Abychom mu učení usnadnili, tak se prodávají chodítka. Takové chodítko pro holčičku je speciálně vyráběné tak, aby dítěti přesně vyhovovalo a mohlo se s ním snadno prohánět po místnost. Pohybuje se pomocí čtyř koleček, a proto se zařízení nikam nevyvrací a nedělá žádnou podobnou neplechu.

chůze s dítětem

Dítě se pohodlně drží madla, takže minimalizujeme riziko pádu a jak pohybuje nohami, tak se hýbe sopečně s chodítkem. Jakmile si osvojí základní pohyb chůze, tak už chodítko k tomuto účelu nabude potřeba. Ale na hraní bude stále užitečné, protože se na něm nachází různé prvky, s kterými si děti užívají spoustu zábavy. Takže je to multifunkční parťák, který má rozhodně co nabídnout.