Nakupování

Tažné zařízení na voze Octavia a jízda s karavanem k přehradě Lipno

Mít tažné zařízení na Octavii je obrovská výhoda, troufáte-li si na jízdu s obytným přívěsem, můžete prožít dovolenou snů a takřka zapomenout na všední starosti a na jeden z nejvíce vyslovovaných výrazů dnešní doby – Covid-19. Uspořádáte si program volných dnů podle svého, přívěs lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu, podmínkou je pouze homologovaní koule za autem a ochota, shodnout se na společném programu a pobytu v autokempu. Karavan sice není čtyřhvězdičkový hotel, ale ten vám zas neposkytuje tolik soukromí.

meandry Vltavy

A kam se s přívěsem vydat? Nemusíte cestovat nikam daleko, co takhle Šumava a přehrada Lipno? Je to jedna z našich nejkrásnějších vodních ploch, vhodná pro vodní sporty i koupání, daleko od velkých měst a průmyslové zástavby.

přehrada Lipno

Poznejte Šumavu s obytným přívěsem

Lipenská přehrada k Šumavě neodmyslitelně patří a chcete-li tip na dobré místo na Lipně, zvolte Frymburk, je tu celkem více než sto karavanových přípojek na elektrickou energii a hlavně krásné prostředí. Vezměte s sebou jízdní kola, nebo si je tu pronajměte a projeďte se s nimi podél Lipna, stojí to za to.

Velmi pěkné prostředí je k dispozici v kempu v Horní Vltavici, je standardně vybavený i s přípojkou elektřiny pro karavany. Kempujete přímo na břehu Teplé Vltavy a je to odtud kousek na Boubín a k vlakové trati, kterou lze vozit jízdní kola jako spoluzavazadla.

Kemp u Soumarského mostu – máte-li rádi opravdovou romantiku a klid, a vystačíte i bez elektrické přípojky, tento kemp je ideální volbou. Nachází se na březích vltavských meandrů nad Lipnem, v čistém prostředí, kde kempují jen ti praví milovníci přírody a zvláště pak vodáci.

Méně známý je kemp Olšina v Černé v Pošumaví, nachází se v zátoce, napájené potokem Olšina, na krásném, romantickém místě mimo rušná lipenská letoviska. Jsou tu příjemné pláže, ideální prostředí pro koupání v přírodě, opalování a relaxaci.