Nakupování

Dětský pokoj

Je zde ještě něco stejně důležitého, ale dítě to nevnímá. Je mu to jedno. Tím něčím je velmi dobré osvětlení. A to takové, při kterém si dítě nezkazí oči.

To tvrdívala moje babička, když mne asi po páté načapala s knihou Karla Maye pod peřinou. Svítil jsem si slabou baterkou a četl. Babičce jsem nevěřil, protože jsem si myslel, že je to celé právě naopak. Když budu číst ve slabém světle, oči se budou více namáhat a tím vlastně cvičit. A oko je také sval, jako spousta jiných v těle, tak proč si jej nezpevnit.

7155-cl491-aba49pe14-ct7803_2-1500x1500

Nevím, kdo z nás dvou měl pravdu, musel bych se probírat řadami lékařských výzkumů a zpráv a na to nemám kdy. Fakt je to, že je mi šedesát a v podstatě nepotřebuji k běžné činnosti brýle.

Nuže, musíme se vrátit zpět k tématu a tím je lustr v dětském pokoji, respektive osvětlení jako takové.

Spojení lustr dětský pokoj není vnímáno jako ožehavé téma, ale to by být mělo. Dítě skutečně musí vidět, a to dobře vidět, což málo kvalitní lustry neumožní. Nejveselejší jsou ty, kde se nesmí použít silnější žárovky. Pravda, dnes na ně již asi nenarazíte, studené světlo je studené světlo, ale kdysi to byla běžná věc. Tyto svítidla byly určeny k jiným účelům než řádně osvětlovat, byly to spíše takové dekorativní věcičky. My však musíme být v této věci praktičtí.

b266684aa42069e79ad723669ec130fc-1500x1500

Lustr také mimochodem doplňuje vzhled. A to velmi hodně. Zcela jistě nenacpete svému dítěti lustr, který se hodí spíše do hospody nižší cenové skupiny, nebo nějakého těžkého obra který patří třeba do divadla.

Optimální je spíše obyčejný s nějakou postavičkou z pohádky na krytu. Nebo nějaký jiný, dětský motiv.

Však vy si jistě při výběru poradíte a pokud ne, tak se ptejte. Pokud jste již klikli na odkaz výše, tak vidíte telefonní https://cs.wiktionary.org/wiki/telefon číslo, takže volejte a uvidíte, že se vám budou věnovat velmi rádi a ochotně. Takže si tam také hned něco objednejte. Zboží pak dorazí až k vám domů.