Vzhůru za dobrodružstvím!

Jednou za čas je důležité si umět odpočinout od povinností a taky něco zažít! Znám lidi, kteří žijí pouze prací a nedokážou ani na chvíli vypnout a neřešit nic, co se práce týče. Tyto workoholiky obdivuji, ale nezapomeňte, odpočívat se musí!

Pro se v dnešním článku pobavíme, o tom, jak naplánovat výlet/dovolenou aby vám tam nic nechybělo.

Jdeme na to.

V pohodě si v kávičkou či vínem usaďte a sepište si, vaše povinnosti, co musíte před výletem udělat a co vše si budete na výlet brát. Nakreslete si k tomu kolečka, do kterých budete později odškrtávat již splněné povinnosti či věci, které máte nachystané.

slečna s batůžkem

Určete si jedno místo, kde si budete skládat věci, které si s sebou chcete vzít. Největší nesmysl je pokládat věci tak různě, kde se vám to zrovna hodí. Přece v tom nechcete mít guláš. To vám zaručuji, že stoprocentně na něco zapomenete.

Nezapomeňte na základy lékárničky: náplasti, paralen, obvazy a podobně. Samozřejmě pokud pravidelně užíváte nějaké léky, vezměte si i ty. Pokud máte v plánu se vrátit k večeru a později večer užíváte nějaké léky, vezměte si s sebou i ty. Nikdy nevíte, co se může přihodit a můžete se i o několik hodit zdržet.

Netahejte zbytečnosti. Jedete na výlet na 2-3 dny? Neberte si zbytečně celý šampon, kondicionér, sprchový gel a podobné věci. Přelijte je do menšího flakónku.

Do batůžku si vezměte (hlavně pokud máte děti) přesnídávky v plastu, nějaké ty tyčinky. Lehké jídlo, které se bude vždy hodit. Samozřejmě pro děti důležité věci (plenky apod. – vy sami víte, co vaše děti nejlíp potřebují).

Pokud chcete zažít pravé dobrodružství a zvolili jste městskou hromadnou dopravu. Zjistěte si přesně, odkud autobus / vlak odjíždí. Pokud přestupuje, tak kolik času máte.

lokomotiva příroda

Tohle jsou takové základy, na které byste neměli zapomenout.

Užijte si výlet / dovolenou naplno 🙂